Szobaszállás a szorongó gyermek megsegítésére az iskolában

Ugorj: Szorongás és tanulás A segítségnyújtás módjai

Számos szorongásos rendellenesség van, amelyek a gyermekeket érintik, és a szorongás zavarhatja a szociális, foglalkozási (gyermekek esetében az iskolát) és a működés egyéb területeit. A szorongás negatív hatással lehet a fizikai egészségre is. A gyerekek betegnek és aggódhatnak.

az empáták százaléka a világon

A szorongás különféle összefüggésekben jelentkezik az osztályteremben, de gyakran csendes. Sok aggódó gyermek belsőleg küzd, anélkül, hogy ténylegesen segítséget kérne az osztályfőnöktől. Úgy tűnhet, hogy csöndesek vagy kioldottak, de valójában agyuk aggodalomra ad okot.

Hogyan zavarja a szorongás a tanulást

A szorongásos zavarok az Egyesült Államokban a leggyakoribb mentális betegségek, amelyek becslések szerint minden nyolcadik gyermeket érintenek.1A kezeletlen gyermekkori szorongás rossz iskolai teljesítményhez, rossz szociális működéshez és akár kábítószerrel való visszaéléshez vezethet.

A következő szorongásos zavarok megnehezíthetik a gyermekek és serdülők iskolába járását, az iskolában való fókuszálást és az osztályteremben való boldogulást:

  • Szeparációs szorongásos zavar
  • Szelektív mutizmus
  • Szociális szorongásos zavar
  • Pánikbetegség (serdülőkorban fokozódik)
  • Agorafóbia (késői serdülőkorban)
  • Általános szorongásos zavar

A szorongásos rendellenességeknek számos tünete van, amelyek zavarhatják a tanulást. Egy tanulmány megállapította, hogy az aggódó személyek nehezen tudják elkerülni a figyelemelterelést, és több időre van szükségük ahhoz, hogy figyelmüket egyik feladatról a másikra tereljék.2Valójában az aggódó gyerekeket és serdülőket gyakran figyelmen kívül hagyják, mert az osztálytermi keretek között feladaton kívül esnek. Emiatt fontos, hogy pontos diagnózist kapjunk, hogy csökkentsük a figyelmetlenség és a szorongás közötti zavart. Az aggódó agy egy elvonult agy.

Figyelje meg ezeket a szorongásos tüneteket, amelyek negatívan befolyásolhatják gyermeke tanulási képességét:

  • Nehézség a fókuszálásban vagy az elme üresedésében
  • Fáradtság az alvászavarból
  • Nyugtalan vagy szélén érzi magát
  • Ingerlékenység (néha cselekvésnek is nevezik)
  • Félelem a csoport előtt való beszélgetéstől
  • Félelem a vizsgálattól vagy az ítélettől
  • Nehéz elszakadni a gondozóktól
  • Kerülő viselkedések
  • Dührohamok vagy összeomlások
  • Pszichoszomatikus panaszok (fejfájás, hasfájás, izomfájdalom stb.)
  • Pánikrohamok
  • Túlzott aggodalom.

Szálláshelyek az aggódó diák segítésére

A szorongásos zavarokkal diagnosztizált gyermekek és serdülők a fogyatékossággal élő személyek oktatásáról szóló törvény vagy az 1973. évi szakképzési rehabilitációs törvény 504. szakasza alapján jogosultak lehetnek szolgáltatásokra, szállásokra vagy módosításokra.3

Tekintettel a szorongásos rendellenességben szenvedő gyermekek és serdülők által tapasztalt tünetek széles skálájára, fontos, hogy találkozzon kezelőcsoportjával, hogy megismerje gyermekét, és megállapítsa a gyermek igényeinek megfelelő szálláshelyeket és módosításokat. A javasolt szállások listája segít az indulásban:

gyógyítható -e egy szociopata
  • Pótidő és figyelmeztetések az átmenet előtt
  • Kedvezményes ülések (az ajtó közelében, a szoba elején, a tanári asztal közelében)
  • Világosan megfogalmazott és írott elvárások (viselkedési és tudományos)
  • Gyakori bejelentkezés a megértés érdekében
  • Nem kell hangosan felolvasni, vagy az osztály előtti táblán dolgozni
  • Videofelvételek vagy prezentációk a tanár előtt (az egész osztály helyett)
  • Meghosszabbított tesztidő
  • Vizsgálatok külön, csendes környezetben (a teljesítménynyomás és a figyelemelterelés csökkentése érdekében)
  • Szóbankok és egyenletlapok: Ezek hasznosak a tesztelési szorongásban szenvedő gyermekek számára, akik hajlamosak elhalványulni a teszt során. Hasznos lehet az is, ha egy jegyzetlapot használ fontos tényekhez, dátumokhoz stb.
  • Hűtsön le egy kis szünetet az osztályteremből. Ezt világosan el kell magyarázni a tanulónak. Ilyen például a séta a folyosón, a víz beszerzése, az osztályterem ajtaján kívül néhány perc állás, a színező oldalak kitöltése a szoba hátsó részében, vagy a mindfulness alkalmazás használata fejhallgatóval.
  • A feladatok kisebb darabokra bontása
  • Módosított tesztek és házi feladatok
  • Határozzon meg ésszerű határidőket a házi feladatokra
  • Rögzítse az osztály előadásait, vagy használjon írástudót jegyzetekhez
  • Kedvezményes csoport (tanár vagy felnőtt gyermek jól tudja) kirándulásokra
  • Kedvezményes ülések nagy összeállításokban (a szoba hátsó részének közelében)
  • Határozzon meg egy felnőttet az iskolában, akitől szorongás esetén segítséget kérhet (iskolai tanácsadó, ha rendelkezésre áll)
  • Barátrendszer: Párosítsa a tanulót társával, hogy segítsen az ebédre és a szünetre való áttérésben (ezek a kevésbé strukturált helyzetek szorongó érzéseket válthatnak ki)
  • Segítség betegség után: Az elmaradt munka szorongó érzéseket válthat ki. Segíthet az osztályjegyzetek rendelkezésre bocsátása és a tanulók mentesítése a kimaradt házi feladatok alól.
  • Helyettesítő tanárok: Ha tájékoztatja a gyermeket vagy családját, hogy mikor lesz helyettes az osztályteremben, segíthet a gyermek felkészülésében.

A szorongásos zavarban szenvedő gyermekek és serdülők nem mindig kérnek segítséget. Sokan küzdenek a nap folyamán, csak otthon tapasztalják meg a dührohamokat és az összeomlásokat. Fontos, hogy pozitív kapcsolatot alakítsunk ki az osztálytermi tanárral, és rendszeresen jelentkezzünk be a kezelőcsapatba, hogy felmérjük, mi segít és mi nem. Időbe telhet, amíg kidolgozzák azokat a stratégiákat, amelyek a legjobban segítik gyermekét, de ha szilárd tervük van, az aggódó gyerekek boldogulhatnak az osztályteremben, és megtanulhatják kezelni tüneteiket egész nap.

Cikk Források
  1. Amerikai szorongás és depresszió szövetsége, Tények és statisztikák, letöltve a https://www.adaa.org/about-adaa/press-room/facts-statistics oldalról.

2. Gazdasági és Társadalomkutatási Tanács (ESRC). (2009, június 26.). A szorongás rejtett költsége az akadémiai teljesítményben.ScienceDaily. Letöltve: 2017. július 28.

3. Az Egyesült Államok Munkaügyi Minisztériuma, 504. szakasz, 1973. évi rehabilitációs törvény, letöltve: https://www.dol.gov/oasam/regs/statutes/sec504.htm.

Utolsó frissítés: 2018. szeptember 26

Még szintén kedvelheted:

Alacsony önbecsülés teszt (önértékelés)

Gyermekemnél diagnosztizálták az ADHD -t, most mi van ?!

Hogyan változtatta meg a Covid-19 a gyászt-és mit jelent ez lelki egészségünk szempontjából

Mi van a nyaralás utáni mulatság mögött és hogyan lehet kiragadni belőle

Selena Gomez: Depresszió, szorongás és a terápia, amely megváltoztatta az életemet

Hogyan neveljünk szülőként egy önmagát ártó tizenéveset